مقالات

اشتباهات بزرگ در خرید کارتن میوه صادراتی

اشتباهات بزرگ در خرید کارتن میوه صادراتی

زمانی که شما برای صادرات مصول خود به دنبال کارتن میوه صادراتی هستید، باید یه سری نکات قابل توجه را رعایت کنید، و اشتباهاتی که دیگران انجام میدهند را انجام ندهید…

1- کارتن ساز حرفه ای و متخصص در زمینه تولید کارتن صادراتی میوه انتخاب کنید !

میوه از جمله محصولاتی است که با ریسک بالایی در مراحل تولید، خرید، بسته بندی و فروش همراه است.

بسیاری از کارتن سازان برای انتخاب یک بسته بندی مناسب برای میوه شما دانش کافی ندارند و این رسیک ها را نمی شناسند. آنها نمی دانند کارتن میوه صادراتی باید چه کیفیتی و چه آیتم هایی را جهت حمل سالم بار به مقصد داشته باشد. این ناآگاهی می تواند ضررجبران ناپذیری به یک صادرکننده وارد میکند.

شما برای انتخاب یک مجموعه اگاه باید به رزومه کاری و نمونه های تولیدی ان مجموعه در این زمینه توجه کنید.

2- انتخاب نامناسب کارتن از لحاظ کیفیت و در نظر گرفتن فقط قیمت کارتن میوه در انتخاب این محصول

از قدیم گفتن که هرگردی گردو نیست…بهتراست بگیم هر کارتنی کارتن صادراتی میوه نیست.

کارتن صادراتی جهت حمل میوه به بازارهای هدف صادراتی دارای آیتم های کیفیتی کاملا متفاوت با سایر کارتن ها است، از جمله این موارد مقاومت بسیار بالا درفشارهای عمودی و افقی؛ مقاوم بودن نسبت به رطوبت و فضاهای سردخانه ای؛ تناسب سایز با چینش داخلی ماشین های صادراتی و  غیره ..می باشد.

3- مشخص کردن میزان درخواست شما برای سفارش کارتن

قبل از قیمت گیری از کارتن میوه صادراتی، شما باید تعداد درخواستی کارتن را مشخص کنید.

بسیاری از مشتریان را دیده ایم که نمیدانند چه تعداد کارتن جهت حمل میوه صادراتی خود نیاز دارند، این موضوع ناشی از ناآگاهی از سایزها و واحد وزنی کارتن ها و نوع و تعداد چینش در کانتینر می باشد. تعداد بر روی قیمت تاثیر گذار است. اگر شما نتوانید واحد مشخصی از کالا را برای قیمت گذاری اراِئه دهید، مسلما قیمت اشتباهی را هم دریافت خواهید کرد.

4- عدم آشنایی صادرکنندگان با نوع سلیقه بازارهدف و عدم انتقال صحیح این سلیقه به تولید کنننده کارتن

برای روشن شدن این اشتباه مثالی میزنم که قطعا برای صادرکندگان با تجربه این مثال قابل لمس است.

اگر شما برای محصول سیب درختی بسته بندی یاکارتنی را که در بازارهای حاشیه خلیج فارس استفاده می شود را روانه بازار اروپایی یا روس بنمایید، قطعا بارشما برگشت خواهد خورد؛ پس مراقب باشید که در بازار هدف ازشما چه نوع کارتن میوه و چه بسته بندی ای و چه واحد کیلویی را درخواست می کنند و این سلیقه را با شرح کامل و صحیح به کارتن ساز و تولید کننده انتقال دهید.

5- رعایت نکردن سایز مناسب و واحد کیلویی {ظرفیت}مناسب برای هر کارتن صادراتی میوه

بسیاری از خریداران کارتن میوه صادراتی تازه کار با توجه به ذهنیت جابه جایی محصول در بازارهای داخلی نسبت به خرید کارتن میوه جهت صادرات اقدام می کنند.

در بازارهای داخلی اوزان ظرفیتی کارتن ها بیشتر است.

این در حالی است که هر میوه و هر بازار هدف واحد وزنی و سایز متعلق به خود را دارد. پس شما نمی توانید در کارتنی که گوجه در آن حمل میشود کاهو قرار دهید. انتخاب سایز مناسب کارتن میوه صادراتی حتی میتواند هزینه حمل شما را کاهش دهد.انتخاب سایز مناسب در حقیقت می تواند بر زیبایی بسته بندی شما بیفزاید. این امر باعث شود محصول شما از هر زاویه زیبا دیده شود.

6- استفاده کردن از کارتن های صادراتی بدون چاپ و گرافیک و برند

این اشتباه به نظر من یکی از اشتباهات بسیار کشنده است.

کارتن با توجه به سطح مناسب گرافیکی و دارا بودن خاصیت چاپ، فرصت تبلیغاتی مناسبی را برای شما ایجاد کرده است. کارتن همراه با چاپ و طرح گرافیکی قوی و بازارپسند، تبلیغ کننده محصول شما و فروشنده ای بی ادعا در بازارهای دوردست میباشد(در انجا شما نیستید که از محصول خود دفاع کنید).

انتخاب کارتن ساده بدون رنگ و لعاب و برند از لحاظ بنده یک فرصت سوزی است. یکی از اصول فروش موفق طراحی گرافیک قوی وزیبا و اصولی بر روی بسته بندی شما است.

7- درنظرنگرفتن زمان مناسب برای فرایند طراحی وتولید کارتن میوه صادراتی

تولید کارتن میوه صادراتی یک فرایند زمان بر است . این فرایند گاها در ترافیک های تولید تا ۲۰ روز زمان نیاز خواهد داشت.

بازار میوه معکوس این فرایند را دارد . بسیار آسیب پذیر و ریسک پذیر نسبت به گذشت زمان می باشد.

با درنظر گرفتن بازه زمانی مناسب برای طراحی و تولید کارتن شما می توانید از این خطر احتمالی رهایی پیدا کنید.

ا8- مقایسه کردن کارتن صادراتی میوه با سبد

کارتن سبد نیست و مقایسه و تشابه این دو با هم اشتباه است.

یکی از خواص کارتن داشتن حالت بالشتکی است که آسیب پذیری میوه را بسیار کم میکند؛ درحالتی که سبد کالایی کاملا خشک و سفت است. کارتن و کاغذ خاصیت تنفس و عبور جریان هوا را دارند یعنی در زمان لازم رطوبت را گرفته و در زمان مناسب آن را پس می دهند و باعث تازگی و طراوت میوه خواهند شد. این خواص مهم در سبد وجود ندارد.

9- انتخاب طرح گرافیکی نامناسب و عدم تناسب رنگ با بازار مقصد

بعضی طرح شلوغ دوست دارند و بعضی ها خلوت، بعضی تیره و بعضی روشن، بعضی قرمز را دوست دارند و بعضی آبی .

مردم یک کشور سفید را علامت شادی وکشوری دیگر علامت عزا میدانند. یک صادر کننده هوشیار باید نسبت به این موارد و تفاوت ها هوشیار باشد.

ارزش ریالی یک بسته بندی در صادرات گاه ها به ۵ درصد قیمت کل در فروش نمی رسد .با انجام این اشتباهات بزرگ در انتخاب کارتن و بسته بندی ۹۵ درصد بقیه محصول را در ریسک قرار ندهید.

منبع: www.nekookarton.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *