محصولات کشاورزی داخل یک کارتن از طریق بسته بندی وکارتن خود به دیگر افراد، معرفی می‌شوند. بسته بندی محصولات کشاورزی مانند بسته بندی هر کالای دیگر، اگر به صورت استاندارد، طراحی شود، بسیار ارزشمند است، زیرا یکی از نشانه‌های برخورداری محصول از کیفیت می‌باشد و همین امر خود تا حد زیادی میزان فروش محصولات کشاورزی را افزایش می‌دهد.اما متاسفانه بسیاری از افراد، صرف هزینه برای بسته بندی محصولات کشاورزی را کاری بیهوده، تلقی می‌کنند که تصور بسیار اشتباهی است. همچنین از هر نوع بسته بندی برای محصولات کشاورزی خود استفاده می‌کنند که برخی از آن‌ها موجب خرابی محصولات می‌گردد. کارتن برای محصولات کشاورزی، باید متناسب با شرایط نگهداری میوه‌های مختلف باشد؛ یکی از شرایط نگهداری میوه‌ها، قرارگیری در محیطی سرد می‌باشد، بنابراین لازم است که بسته بندی محصولات کشاورزی، تحمل هوای سرد را داشته باشند مانند کارتن مقوایی و با قرارگیری در محیطی با چنین ویژگی‌ها، خراب نشوند.استفاده از کارتن نامناسب برای محصولات کشاورزی، منجر به پوسیدگی آن به مرور زمان می‌شود. بنابراین صرف هزینه جهت بسته بندی مناسب محصولات کشاورزی، نه تنها کار بیهوده‌ای نیست، بلکه بسیار ارزشمند و ضروری می‌باشد زیرا مانع از پوسیدگی محصولات داخل آن شده و به این طریق، موجب حفظ سرمایه اولیه می‌شود. همچنین بسته بندی محصولات کشاورزی اگر به درستی و زیبایی انجام گیرد، توجه خریداران را به خود جلب می‌کند و از این طریق، منجر به افزایش فروش و در نتیجه آن افزایش درآمد می‌شود.
طراحی و تولید کارتن برای محصولات کشاورزی در داخل کشورمان ایران، حرفه پر سودی می‌باشد، زیرا تولید میوه و دیگر اقلام کشاورزی در داخل ایران، رواج دارد و تنها کافیست که از یک بسته بندی مناسب جهت صادرات این محصولات، استفاده نمود تا بتوان به جایگاه مناسبی در بازارهای داخلی و خارجی، دست پیدا کرد.قیمت کارتن برای محصولات کشاورزی نیز بسته به پارامترهای مختلف از جمله جنس کارتن کشاورزی، ابعاد کارتن کشاورزی ، انواع کارتن کشاورزی و … متفاوت می‌باشد. همچنین اگر قصد دارید که بر روی بسته بندی‌ محصولات کشاورزی، لمینت چاپ کنید باید بگوییم که هزینه مربوط به این کار نیز بسته به عوامل مختلف، متغیر است.

چرا بسته بندی محصولات کشاورزی، اهمیت دارد؟

لازم به ذکر است که بسته بندی محصولات کشاورزی به همان اندازه‌ای که کیفیت آن‌ها اهمیت دارد، انواع بسته بندی میوه و سبزیجات باید متناسب با استانداردهای صادرات محصولات کشاورزی صورت گیرد تا به موفقیت عظیم در این مسیر، دست پیدا نماید. بنا بر آنچه در مقدمه بیان نمودیم، بسته بندی میوه و به طور کلی محصولات کشاورزی، موجب حمل آسان و مانع از خرابی آن‌ها می‌شود.

اما دلایل بسته بندی محصولات کشاورزی به همین‌ها محدود نمی‌شود. بسته بندی میوه‌ها اگر به خوبی انجام گیرد، موجب برقراری ارتباط خریدار با محصولات داخل بسته می‌شود و همانطور که بدیهی است، ایجاد ارتباط خریدار با محصولات داخل بسته بندی، منجر به افزایش درآمد کشاورزان خواهد شد.

مشاهده بیشتر
بستن
برای دیدن محصولاتی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.
سایدبار
اینستاگرام پینترست لینکدین واتس آپ واتس آپ تلگرام