قیمت مادر کارتن خرما

مادر کارتن خرما محصولی جهت بسته بندی چندتایی جعبه خرماهای کوچک‌تری است که اصطلاحا به آنها بچه کارتن خرما گفته می‌شود، همان جعبه‌های کوچکتر  500 ، 600 ، 700 و 800 گرمی که برای مصارف روزانه از فروشگاه‌های حضوری و یا آنلاین تهیه می‌کنیم، همگی طبق ظرفیت درون مادر کارتن بسته بندی و به نقاط مختلف داخل و یا خارج از کشور حمل می‌شوند. از جمله مشخصه‌های ویژه‌ی کارتن‌های مادر می‌توان به ظرفیت بالای آنها و همچنین محل قرارگیری درب آنها اشاره کرد که در قسمت بالایی جعبه قرار گرفته است. جنس بسته بندی،  ظرفیت، استحکام و کیفیت چاپ از جمله عوامل مهمی هستند که بر قیمت مادر کارتن خرما تاثیر مستقیم دارند. همچنین هزینه‌های مرتبط با تولید انواع مادر کارتن بر قیمت نهایی محصول برای مصرف کننده تاثیر گذار است، به همین دلیل باید در این مورد کیفیت و انصاف مد نظر قرار گیرد. کارتن سازی یزد باکس با تولید انواع مادر کارتن خرما در خدمت شماست. 

درخواست مشاوره

با تکمیل فرم زیر میتوانید از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره مند شوید.

توضیحات مادر کارتن خرما

اهمیت مادر کارتن خرما

حمل و نقل و همچنین نگهداری از بسته‌های کوچک خرما که معمولا کمتر از 1 کیلوگرم وزن دارند امری دشوار است به همین دلیل جهت تسهیل در حمل و نگهداری محصول خرما انواع مادر کارتن‌ها تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. کارتن‌های بزرگ خرما معمولا برای بسته بندی محصولاتی که بیش از 3 کیلوگرم وزن دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند چه این محصولات درون جعبه‌های کوچک باشند و چه به‌صورت فله‌ای درون کارتن قرار گیرند.

نقش جنس بر قیمت مادر کارتن خرما

وقتی از جنس محصولات صحبت می‌شود، منظور مواد اولیه‌ای است که در تولید آن محصول مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت یزد باکس، تولید کننده‌ی انواع کارتن و سایر محصولات بسته بندی با تهیه‌ی بهترین مواد اولیه تلاش دارد تا باکیفیت‌ترین محصولات جهت بسته بندی را روانه بازار مصرف کند.

از جمله مواردی که بر قیمت مادر کارتن خرما تاثیر دارد، جنس مواد اولیه‌ی به کار رفته در تولید آن است. مواد اولیه همچنین بر میزان استحکام، دوام و کیفیت چاپ نیز تاثیر فراوان دارد. استفاده از مواد بی‌کیفیت علاوه بر سستی کارتن‌ها موجب عدم رعایت بهداشت محصول، فسادپذیری و ضرر تولید کننده خواهد شد. انواع مادر کارتن خرما از نظر جنس به دو دسته‌ی لمینتی و معمولی تقسیم‌بندی می‌شوند.

کارتن‌های لمینتی

کارتن‌های لمینتی معمولا دارای 3 الی 6 لایه مقوا هستند. هرکدام از لایه‌ها با ویژگی‌های خاص خود می‌توانند از ضخامت و گرماژ متفاوت برخوردار باشند. در بیشتر مواقع پوستر چاپی که معرف نوع محصول، برند و سایر مشخصات محصول بسته بندی شده است به صورت چسبانده (لمینت) بر لایه‌ی آخر این نوع کارتن‌ها قرار می‌گیرد. در بیشتر مواقع پس از قرار گرفتن برچسب بر لایه‌ی بیرونی کارتن‌ روی آن با یک لایه سلفن پوشانده شده تا از کیفیت چاپ و همچنین بدنه‌ی کارتن در برابر عوامل مخرب بیرونی مانند گرد و غبار، نور مستقیم و رطوبت محافظت شود.

قیمت مادر کارتن خرما از جنس لمینت با توجه به تعداد لایه‌ها، ویژگی هر لایه، طراحی، نوع و کیفیت چاپ، نوع برچسب و قرار گرفتن سلفون بر روی برچسب متغیر خواهد بود. هرچه تعداد  لایه‌ها افزایش یابد قدرت کارتن نیز افزایش خواهد یافت و به تبع آن هزینه‌ی تولید بالاتر می‌رود. البته باید به این نکته نیز توجه شود که افزایش کیفیت مادر کارتن موجب نگهداری بهتر و شرایط بهداشت مطلوب محصول خرما شده و برای تولید کننده و همچنین مصرف کننده خلق ارزش می‌کند.

کارتن‌های معمولی خرما

کارتن‌های معمولی نیز مانند نوع لمینتی از 3 الی 6 لایه تشکیل می‌شوند. بسته به نیاز مشتری، محل حمل، وسیله‌ی نقلیه، شرایط آب و هوایی و سایر عوامل موثر تعداد لایه‌های به‌کار رفته در تولید این نوع بسته بندی متفاوت خواهد بود. کارتن‌های معمولی از نظر طراحی و رنگ‌بندی به دو دسته‌ی قهوه‌ای (کرافت) و سفید تقسیم‌بندی می‌شوند. توجه به این نکته ضروری است که قیمت مادر کارتن خرما به رنگ سفید نسبت به نوع قهوه‌ای آن بیشتر است.

تفاوت کارتن لمینت با معمولی

قیمت مادر کارتن خرما از جنس لمینت نسبت به معمولی بیشتر است. مورد اصلی که موجب این افزایش قیمت می‌شود چاپ برچسبی است که بر کارتن لمینتی قرار می‌گیرد. چاپ لمینتی دارای کیفیت مطلوب، تنوع رنگ بالا، امکان چاپ تصویر و همچنین جذابیت بیشتر است این در حالی است که چاپ بر روی کارتن‌های معمولی به‌صورت مستقیم روی کارتن بوده و نمی‌تواند از رنگ‌بندی و کیفیتی که برچسب لمینتی ارائه می‌دهد برخوردار باشد. در مورد کارتن‌های معمولی می‌توان گفت کیفیت چاپ بر روی کارتن‌های خرمای سفید رنگ بسیار بهتر از قهوه‌ای می‌باشد.

بستن
برای دیدن محصولاتی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات پوسته -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تعیین کنید
سایدبار
اینستاگرام پینترست لینکدین واتس آپ واتس آپ تلگرام